Czy to możliwe, że teraz stresy odbijają się na włosach?

Mam problem z wypadaniem włosów, przerzedziły się, jest to niestety widoczne. Dziennie wypada mi około 100-150 włosów. W dniu mycia(co dwa dni-okolo 270).Choruje na tarczyce ale wszystko jest ustabilizowane. Inne wyniki krwi w normie. Biorę też tabletki antykoncepcyjne - kiedys zageszczaly mi wlosy, teraz to nie działa. Miałam jakiś czas temu trochę stresów-czy to możliwe że teraz stresy obijają sie na włosach? Chorowałam kiedys na lysienie plackowate, w wyniku traumy ale nie mam objawów obecnie

Dzień dobry. Tak, to możliwe. Gdy organizm jest narażony na stres, ponosi tego konsekwencje w różnych obszarach, emocjonalnym i somatycznym. Jesteśmy tak skonstruowani, że trudno jednoznacznie oddzielić te dwie składowe i wykluczyć wzajemne oddziaływanie na siebie. Warto, by Pani poszukała wsparcia psychologa i zadbała o to, by stres nie obciążał Pani ponad możliwości. Pozdrawiam.

Witam, proszę skorzystać z konsultacji z psychologiem, ponieważ sytuacja którą Pani opisuje może mieć związek ze stresem. Proszę zastanowić się co może Pani pomóc w obniżeniu poziomu stresu, być może warto skorzystać z ćwiczeń, muzyki relaksacyjnej, np. Jacobsona (https://www.youtube.com/watch?v=GnyCpEh39hs).
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl

Witam Panią
Długotrwały stres może prowadzić do bezsenności,
pogorszenia pamięci, chronicznego bólu głowy, problemów
z trawieniem, cukrzycy, chorób serca i układu krążenia,
nowotworów, zaburzeń lękowych , nerwicy, depresji,
a także wypadania włosów i wielu innych zaburzeń.
Silne napięcie, występujące podczas stresujących sytuacji,
prowadzi do nadmiernego wydzielania hormonów o działaniu
androgennym, co może skutkować wypadaniem włosów.
W terapii stresu, oraz jego konsekwencji najskuteczniejszym sposobem
dotarcia do przyczyny i znalezienia właściwego rozwiązania problemu
jest psychoterapia.
Terapeuta pomoże Pani odzyskać równowagę wewnętrzną i wypracować umiejętności radzenia sobie ze stresem,
dzięki czemu zostaną wyeliminowane niepożądane konsekwencje
nadmiernego stresu.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam,

Jest to możliwe, że przy tych czynnikach jak choroby tarczycy, zażywane środki antykoncepcyjne oraz wcześniejsze problemy z łysiem plackowatym, obecnie mniejsza niż wcześniej "potraumatyczna" dawka stresu, obecnie dawać objawy w postaci wypadania włosów.
Skoro pod względem zdrowia fizycznego organizm jest wyregulowany, zajęłabym się podczas konsultacji psychologicznych skutecznymi metodami radzenia sobie ze stresem, poszukiwania jego źródła.

Pozdrawiam,
Małgorzata Mazurek