Czy to nerwica lękowa czy załamanie?

Witam mam pytanie otóż rok temu w czerwcu złapał mnie atak paniki później się powtarzał parę razy oczywiście strach lek o własne życie przed śmiercią smutek brak radości nerwowość mnie trzymało do końca grudnia przez dwa miesiące brałam leki na uspokojenie byłam trzy razy u psychologa. Od grudnia jest ok chociaż jeszcze czasami ogarnia mnie takie wewnętrzne napięcie objawy somatyczne też występowały. I o to moje pytanie czy to jest nerwica lekowa czy poprostu mogłam przejść tylko załamanie nerw.

Witam, proszę skorzystać z konsultacji z psychologiem. Jeżeli korzystała już Pani z takiem pomocy, pomogło to Pani w poprzedniej sytuacji, warto umówić się i porozmawiać na ten temat. Pozdrawiam serdecznie

Witam serdecznie,

Napisała Pani o atakach paniki, których skutki nadal Pani odczuwa. Była Pani 3 razy u psychologa, czuje się teraz Pani lepiej, ale nadal nie tak, jakby Pani chciała.
Zachęcam do kontaktu z psychoterapeutą. Długotrwałe spotkania ze specjalistą pomogą Pani zracjonalizować objawy i wypracować konstruktywne sposoby radzenia sobie w sytuacjach stresowych.
Załamanie nerwowe, czyli kryzys życiowy prowadzi często do powstawania różnego rodzaju zaburzeń lękowych - wszystko to dzieje się na drodze poznawczej (błędne koło myślowe).

Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Rachubińska
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA