Czy to normalne, że po kawie czuję się mocno pobudzony?

Dzień dobry, często zdarza mi się pić kawę (2-3 razy w ciągu dnia). Czy to normalne, że po kawie czuję się mocno pobudzony, mam w głowie natłok myśli, wiele pomysłów, czasami jednak robię się nerwowy a kiedy kawa przestaje działać pogarsza mi się samopoczucie?

Pana objawy są jak najbardziej typowe dla osób spożywających kawę - przy czym sugerują, że spożywa jej Pan jej za dużo lub jest Pan na nią zbyt wrażliwy - gdyż objawy są charakterystyczne dla zbyt wysokiego spożycia kofeiny. Proponuję ograniczyć się do 1 kawy dziennie lub zupełnie z niej zrezygnować jeżeli zamiast pozytywnego przypływu energii wywołuje u Pana raczej nieprzyjemne wrażenia.