Czy to plamienie po okresie to powód do zmartwień?

Dzień dobry. Czy plamienie po okresie tak do 2 tygodni to powód do zmartwien? Oprócz plamien jest wzdęty brzuch klocie w pachwinach , bolesne wypróżnianie. Po 2 tygodniach plamien już nie ma ale brzuch pobolewa. Czym to może być spowodowane?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

samo plamienie może być spowodowane wieloma przyczynami. Najczęściej diagnozuje się je jako plamienie implantacyjne, spowodowane zagnieżdżeniem zarodka w macicy, co zwiastuje ciążę. W innych przypadkach może być spowodowane zaburzeniami hormonalnymi lub stosowaniem antykoncepcji hormonalnej.

Kłucie w pachwinie również może dawać pewne niepokojące oznaki. Najczęściej pojawia się przy przepuklinie, jednak może zwiastować także zapalenie przydatków, stan zapalny w jelicie grubym (na co mogłyby wskazywać problemy z wypróżnianiem i wzdęty brzuch) lub ostre zapalenie wyrostka robaczkowego.

Zalecamy, aby udała się Pani do lekarza, który mógłby wykonać najpotrzebniejsze badania. Ciężko jednoznacznie określić, czym jest spowodowane występowanie takich symptomów, dlatego potrzebna jest dokładniejsza diagnostyka.

W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z naszymi artykułami dotyczącymi omawianych problemów:

https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-jelita-grubego-objawy-przyczyny-leczenie

https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-implantacyjne

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.