Czy to prawidłowy wynik afp w 18 tygodniu ciąży?

Wynik afp 18,3 w 16 tygodniu ciąży ,czy to prawidłowy wynik??

Redakcja abcZdrowie

Witam,

niestety nie podała Pani ani norm laboratoryjnych, ani jednostek, w których został wyrażony wynik, więc nie sposób udzielić precyzyjnej odpowiedzi na pytanie o poziom AFP.

AFP to białko płodowe alfa wytwarzane w dość dużych ilościach na początku ciąży przez pęcherzyk żółtkowy, a później, po jego zaniku – przez wątrobę i przewód pokarmowy płodu.

Stężenie AFP zbadane w ciąży między 16. a 18. tygodniem powinno wynosić 23-100 kU/l lub 28-120 ng/ml. Znając normy, może Pani ocenić, czy mieści się Pani w nich, proszę tylko zwrócić uwagę na jednostki.

Jeśli jest Pani zainteresowana, to więcej na temat alfa-fetoproteiny pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/bialko-plodowe-alfa-afp.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.