Czy to ruchy płodu?

Jestem w 21. tygodniu ciąży i jak położę rękę na brzuchu to czuję takie lekie stuknięcia i chciałabym wiedzieć, czy to są ruchy czy może tętno płodu?

Redakcja abcZdrowie

Bardzo dziękujemy za zadanie pytania.
Pierwszych wyczuwalnych ruchów płodu można spodziewać sie w okolicy dwudziestego tygodnia (w przypadku pierworódek) lub około osiemnastego tygodnia (w przypadku kobiet, które juz rodziły).
Pierwsze ruchy płodu są określane prze przyszłe matki jako: przelewanie się, łaskotanie, bulgotanie.

Zachęcamy do zadawania kolejnych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.
Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl