Czy to zadrapanie może skończyć się wścieklizną?

Witam, Tydzień temu byłam w Grecji (Korfu), błąka się tam dużo bezdomnych kotów i jeden z nich mnie zadrapał, nie mocno bo zostały tylko dwie minimalne dziurki, ale patrząc z tej perspektywy, że był to kot bezdomny to trochę się obawiam czy czegoś mógł mi nie przenieść. Grecja jest podobno wolna od wścieklizny, kot wyglądał na zdrowego chociaż zaniedbanego, a zadrapanie również z mojej winy bo sama do niego podeszłam (użalanie się nad biednym kotkiem mnie pokarało). Czy jest się czym przejmować?

Lek. Katarzyna Szymczak

Jeśli po takim czasie nie ma objawów to raczej nie ma się pani czego obawiać.
Pozdrawiam