Czy toksoplazoma zaraża ciąży?

Jestem w 8 tyg ciąży lekarz mi zlecił badanie na toksoplazmozę wynik IgG to 103,00- podobno dobry Ale wynik IgM mam 0,610 lekarz powiedział ze to wątpliwy i nie ukrywam ze bardzo sie przestraszyłam. Mam powtórzyć badanie. Mam kota w domu nie wiem co mam zrobić. Jestem przerażona Czy zagraża to mojej ciazy?

Witam serdecznie. Tak jak zalecił lekarz warto powtórzyć oznaczenie, jednak wynik ten raczej nie oznacza świeżego zakażenia toxoplazmozą.