Czy torbiele mogą powodować krwawienie z sutków?

Przy ucisku piersi pojawia się u mnie wysięk z sutków. Jest w nim surowica, mleko i krew. Brak wyczuwalnych guzków. Byłam na USG piersi, które wykazało liczne torbiele o szerokości do 5 mm. Brak zmian ogniskowych, brak nieprawidłowych zagęszczeń. Przewody mlekowe nieposzerzone. Aktualnie nie mogę umówić się do ginekologa. Czy torbiele mogą powodować krwawienie z obu sutków? Dodam, że: -urodziłam się bez jajników i macicy, jestem na HTZ. Mój poziom E2 to 119 pg/ml -mam hiperprolaktynemię (poziom to 4400 mU/L). Rezonans przysadki nie wykrył gruczolaka. Próba prolaktynowa z metoklopramidem wyszła w normie. Czekam na konsultację u endokrynologa

Prawdopodobnie to wynik hiperprolaktynemi oraz HTZ (a raczej hormonalnej terapii substytucyjnej), jednak najbardziej pomocne byłoby cytologiczne (histopatologiczne) badanie tej wydzieliny. Warto skonsultować sprawę u onkologa od piersi. Endokrynolog to też dobry kierunek zwłaszcza doświadczony w podobnych przypadkach. Niestety wielu takich raczej nie ma. Najsensowniej byłoby skonsultować się z lekarzem, który zlecił HTZ. Jeżeli wydzielina jest symetryczna ( z obu sutków) to rokuje lepiej. Być może modyfikacja kuracji hormonalnej poprawi sprawę.

Pozdrawiam

Robert Kulik