Czy tradycyjna metoda wycinania żylaków jest lepsza od pary wodnej?

CHIRURG ( naczyniowiec)Witam mam zalecenia do operacji zylakow metoda tradycyjna lub pol nogi tradycyjna I od kolana w dol para wodna , chcialam siè zapytac czy efekt kosmetyczny po parze wodnej bylby lepszy?Mam wypukle I zasinione zyly w obrebie kostki.Zastanawialam sie nad zabiegiem uzupelniajacym ( skleroterapia) jesli bym wybrala metoda tradycyjna ale czy tak sie robi i czy wtedy nalezy zrobic serie skleroterapi czy 1 zabieg?Ewent.jaki zabieg moglabym zrobic dla celu uzupelniajacego kosmetycznego

Owszem, zazwyczaj efekt estetyczny zabiegu z parą wodną jest lepszy. Zasinień wokół kostki nie usunie, do tego najbardziej pomocny jest laser Nd:Yag, ale o korekcie estetycznej można myśleć dopiero po zakończeniu leczenia.