Czy twarde, wyczuwalne węzły chłonne są niebezpieczne?

Mam 26 lat, od kilku miesięcy z lewej strony szyi jestem w stanie wyczuć 3-4 kuleczki (chyba węzły chłonne), nie są one powiększone (mają ok 4-5 mm) ale są wyczuwalne: twarde, niebolesne, położone bardzo blisko siebie w rządku ( z góry na dół wzdłuż ścięgna). Nie przesuwają się. Badania krwi wyszły mi w normie, choć od jakiegoś czasu miewam stany podgorączkowe. Czy takie węzły są groźne?

Lek. Michał Lenard

Węzły chłonne powinny być zbadane przez lekarza, dlatego sugeruję wizytę u lekarza rodzinnego, który po badaniu zdecyduje o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam!