Czy tydzień, w którym bada się glukozę na czczo w ciąży ma znaczenie?

Witam, chciałabym sie dowiedzieć czy tydzień w którym robi sie glukozę na czczo w ciąży ma znaczenie? Ja na badanie poszłam w tygodniu 20, ale dowiedziałam sie od koleżanek ze to za wcześnie i powinnam iść miedzy 24 a 28 tyg.ciazy. Argumentowały to tym ze po tym tyg.wydzielaja sie specjalne hormony które mogą uaktywnić cukrzyce ciążowa. Na wszystkich stronach internetowych jest rownież napisane ze w tym czasie najlepiej jest zrobić to badanie. Czy faktycznie powinnam badanie powtórzyć?

Badanie było wykonane za wcześnie. Standardowym oknem diagnostycznym jest 24-28 tydzień ciąży. O ewentualnym powtórzeniu testu zdecyduje Pani lekarz prowadzący.