Czy ujawniona w 12 roku życia wada wzroku mogła nie być rozpoznana podczas badań profilaktycznych?

Mam pytanie ,czy ujawniona w12 roku życia wada wzroku mogła nie być rozpoznana podczas badań profilaktycznych przez pielęgniarkę szkolną w wieku 7,10 lat? op 3,0-1.0=5/25 ol5/5 Niedowidzenie,nadwzroczność z astygmatyzmem oka prawego,różnowzroczność

Proponuję jak najszybciej udać się do okulisty dziecięcego i przepisać okulary dziecku.
Niedowidzenia prawdopodobnie się już nie wyleczy.