Czy usunięcie nerki u dziecka zahamuje rozwój choroby?

Witam. Moja córka lat 6 będzie mieć nie długo nefrektomie lewostronna ponieważ ta nerka ma funkcję 7,8% I ma ciągle nawroty infekcji moczu, dodam że prawa w normie I jest powiększona.. Czy usunięcie tej nerki sprawi że infekcja będzie opanowana I zniknie i jak czesto zdarzają się komplikacje podczas operacji i po oraz jaka jest średnia zgonu podczas operacji.?

Lek. Tomasz Budlewski

Każdy zabieg niesie ze sobą ryzyko lecz obecnie jest to ryzyko dosyć niskie. Właśnie taki efekt jest zamierzony nalezy liczyć iż będzie wszystko dobrze