Czy uzależnienie od amfetaminy można wyleczyć samemu?

Jak moge leczyć się bez pomocy lekarza gdyż jestem w jakimś stopniu jestem uzależniony od amfetaminy gdy mam wolny czas od pracy to myślę tylko żeby się naćpac a ponieważ nie mogę leczyć się w Polsce bo pracuję za granicą czy można jakoś zwalczyć te uzależninie bez pomocy specjalistów czy jest to niemożliwe

Wszystko zależy od motywacji i zaangażowania. Wiadomo,że ze wskazówkami specjalisty byłoby łatwiej i być może szybciej. Miałby Pan prawdopodobnie także większa motywację, ze względu na zobowiązanie i odpowiedzialność.
Może warto skorzystać z pomocy online? Są gabinety psychoterapeutyczne funkcjonujące w ten sposób, oferujące pomoc osobom, które z jakichś powodów (np pracy za granicą, barier językowych itp) nie mogą skorzystać z pomocy na miejscu.

Mało prawdopodobne jest samowyleczenie z uzależnienia.
Znam tylko taki jeden przypadek w czasie wieloletniej praktyki lekarskiej.
W większości krajów są polscy lekarze i psycholodzy, bo istotnie dla wyrażania stanów emocjonalnyvh często jest niewystarczajaca byznesowa znajomość języka.
Poza tym przyloty do kraju, przynajmniej z Europy, nie są trudne i drogie...
Poradnictwo online może mież znaczenie w podtrzymywaniu poprawy, raczej jako "kosmetyka", a nie leczenie...
Terapia tak trudnyvh spraw powinna się odbywać w bezpośrednim kontakcie z terapeutą.
Także kontakt z osobą bliską (partnerka, mama, siostra...) jest w procesie terapeutycznym bardzo pomocny.
Pozdrawiam. JW.

Witam
Uzależnienie od narkotyków np amfetaminy nie jest możliwe bez pomocy specjalistów. Dlatego że oprócz tego że bierze Pan dany narkotyk to jest Pan uzależniony psychicznie.
W Polsce są różne prywatne ośrodki w których w czasie 3-6 miesięcy można uczestniczyć w terapii.
pozdrawiam
Anna Suligowska