Czy w moim przypadku operacja beriatryczna mogłaby pomóc?

Leczę się od 10 lat na niedoczynność tarczycy i hashimoto.Nikt nie potrafi wyregulować mojego poziomu tsh.Biorę różne kombinacje dawek i leków i poziom wyrównany jest do 2-3 msc.potem znowu rośnie. Obecnie wynosi tsh 120.Biorę novothyral 125 letrox 150 .Poziom skacze cały czas.Mam zanik tarczycy.Badania ft3 i ft 4 jak również poziom kortyzolu w granicach normy (nigdy w normie).Objawy to ciągłe tycie,obrzęki,duszności,anemia megablastyczna.W poradni metabolicznej nie ustalono mi żadnego planu diety ponieważ muszę najpierw wyrównać poziom hormonów.Czy w moim przypadku operacja beriatryczna mogłaby pomóc? I czy są jakieś inne znane leki na tarczyce oprócz eutyrox,letrox czy novothyral?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. A z jakiego powodu operacja bariatryczna? Radziłbym skonsultować się z endokrynologiem.