Czy w moim przypadku wskazana jest operacja czy rehabilitacja?

Proszę o interpretacje wyniku badania RM Fizjologiczna ilość płynu w jamie stawowej. Zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze w stawie barkowo-obojczykowym. Głowa kości ramiennej ustawiona ok. 6 mm od wyrostka barkowego i ok 13 mm od wyrostka kruczego. Ś.głowy długiej miesnia dwugłowego ramienia pogrubiałe, podwichnięte przyśrodkowo. Ś.m nadgrzebieniowego o zmiennej strukturze i niejednorodnym sygnale z zachowaną ciągłością. Ś.m podłopatkowego o podwyzszonym sygnale, z cechami rozwłóknienia otoczone niewielką ilością płynu, z zachowaną ciągłością. Ś.m podgrzebieniowego bez uchwytnych zmian wykonanych w wykonanym badaniu. Obrąbek stawowy o niejednorodnym sygnale bez ewidentnych cech separacji. Chrząstki stawowe bez ubytków. Struktury dołu pachowego zachowane prawidłowo. Czy operacja ? Czy rehabilitacja?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym skonsultować ten wynik z ortopeda w celu ustalenia ewentualnych wskazań do leczenia operacyjnego.