Czy w obecnej sytuacji mogę zajść w ciążę?

Mam 41 lat jestem po dwu letniej terapii hormonalnej. Przyjmowałam L***, po oszczędzającej operacji piersi. Od dwóch lat nie miesiączkuję. Mam wszystkie objawy menopauzy, mimo to lekarz onkolog mówi, że miesiączka może wrócić. Nie chciała bym znów miesiączkować i obawiać się o niepożądaną ciążę. Ginekolog mówi, że jajniki mam suchutkie jak u starej babci, ostatnio jednego w ogóle nie mógł znaleźć. Obecnie nie przyjmuję żadnych leków. Czy to wszystko może jeszcze powrócić? Dziękuję. Pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

W przypadku, gdy doszło do tak znacznej atrofii jajników jest znikome prawdopodobieństwo by mogła Pani jeszcze zajść w ciążę. W razie wątpliwości można po kilku tygodniach od odstawienia tabletek hormonalnych oznaczyć stężenie estrogenów i progesteronu, aby się przekonać, czy jajniki podjęły ponownie czynność.

Serdecznie pozdrawiam!