Czy w podanej sytuacji warto powtórzyć badani krwi i USG doppler?

Witam, w październiku wracałam z wakacji 8h lotem, około 14 października po przylocie dla własnego spokoju zrobiłam badania na krzepliwość krwi oraz usg dopplera - nie miałam typowych objawów, jednak strach przed zakrzepica był silniejszy (mam 25 lat, od paru lat pale papierosy i od dwóch lat biorę antykoncepcję). Zarówno wyniki badań krwi jak i usg dopplera wyszło prawidłowo, jednak w dalszym ciągu czuje często ucisk w łydce najczęściej w pozycji leżącej. Nie ma żadnej opuchlizny, zaczerwienienia. Dodam, ze mam problemu z kręgosłupem, odcinkiem lędźwiowym oraz biodrami - chodzę regularnie na masaże oraz niestety borykam się z nerwica i częstym strachem o sama siebie (tak naprawdę niczym nieuzasadnionym). Czy warto powtórzyć badania krwi jak i usg dopplera? Boje się, ze badanie zostało wykonane za wcześnie, jednak mam tez świadomość, ze dużo podpowiada mi moja psychika, czy takie bóle mogą być wyimaginowane i spowodowane nerwica? Badam się regularnie, przed wylotem również robiłam badania krwi, wszystkie badania były w normie. Z góry dziekuje za odpowiedz.

Na początek warto porozmawiać o tym ze swoim psychoterapeutą. Opisane objawy bardziej wskazują na psychologiczne, nerwicowe źródło zaburzeń. Przyjrzenie się temu wspólnie ze specjalistą pomoże Pani radzić sobie z objawami nerwicowymi bez kolejnych badań (szczególnie jeśli sama Pani czuje, że nie są do końca potrzebne) czy interwencji lekarskich.
Jeśli nie jest Pani jeszcze w procesie psychoterapii- warto ją podjąć. Pomoże Pani zrozumieć głębsze przyczyny objawów, a tym samym działać na te przyczyny i poradzić sobie z nimi skuteczniej/trwalej.