Czy w stomatologii stosowany jest płyn o czerwonym zabarwieniu?

Witam. proszę o pomoc ponieważ jestem zaniepokojona. byłam dziś u dentysty. dentysta na dzień dobry wsadził mi do buzi wacik "brudny, nasączony" czymś czerwonym intensywnym. Ja się boję że była to krew innego pacjenta i boje sie zakażenia krwiopochodnego bo później w to miejsce była wbita igła ze znieczuleniem. Bardzo proszę mi powiedzieć czy istnieje w stomatologii taki czerwony, mocno malinowy kolor jakiegoś preparatu którym namacza się wacik. Bardzo proszę o pomoc bo tracę już energię ponieważ mam poważne obawy ze czymś mogłam zostać zakażona np. hiv). Czy jest możliwe aby stomatolog popełnił taki błąd i wsadził mi do ust wacik po innym pacjencie? ten wacik był zabrudzony od dołu. może lekarz nie zauważył? pomóżcie mi państwo.

Proszę się nie stresować, mało prawdopodobne, by stomatolog naraził Panią na niebezpieczeństwo. Są odpowiednie procedury, by uniknąć tego typu przypadków. Akcesoria opatrunkowe są jednorazowe. Oczywiście są dostępne płyny działające antyseptycznie o takim zabarwieniu np. Eludril, PERIO-AID, Lacalut itp. Jest też przeciwbólowy, przeciwzapalny płyn o mocno malinowej barwie Glimbax. To prawdopodobnie ich użył stomatolog, by zdezynfekować obszar zabiegowy.

Pozdrawiamy, stankowscybialach.pl, badzbystry.pl