Czy w takim razie istnieje prawdopodobieństwo, że rozwinęła się u mnie insulinooporność?

Mam 22 lata, 168cm wzrostu i 75kg wagi. Ze względu na dolegliwości takie jak ciągłe zmęczenie, apetyt na słodkie, nadmierną senność w ciągu dnia oraz problemy z wypróżnianiem została mi zlecona krzywa cukrowa. Po obciążeniu 75g glukozy wyniki były następujące: na czczo 85 mg/dl, po 1h 68, po 2h 79, a insulina na czczo 11,5. Czy w takim razie istnieje prawdopodobieństwo, że rozwinęła się u mnie insulinooporność? Pozdrawiam

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

W chwili obecnej wyniki krzywej cukrowej są prawidłowe. Ale nie jest wykluczone, że w przyszłości może rozwinąć się insulinooporność. Należy zdrowo się odżywiać i, o ile to możliwe, zwiększyć aktywność fizyczną aby zredukować masę ciała.