Czy włoski na brodzie oznaczają problemy z tarczycą?

Witam. Od kilku dni zauważyłam u siebie kilka objawów prawdopodobnie problemów tarczycowych i/lub hormonalnych. Otóż pojawiły mi się włoski na brodzie, a wcześniej nigdy ich nie miałam, pojawiła się nerwowość i napięcie bez przyczyny, nadmierna męczliwość, pieczenie oraz bóle w okolicach serca, wypadanie włosów oraz nadmierne uczucie głodu przy jedzeniu jak dotychczas, normalnych posiłków. Bardzo bym prosiła o podpowiedzenie, czego mogą to być objawy, tj. nadwyżki jakiego hormonu/hormonów oraz co się dzieję z moją tarczycą. Bardzo dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam.

Lek. Wojciech Zygmunt

Objawy chorób tarczycy są często niespecyficzne i mogą wynikać z wielu innych patologii. W celu upewnienia się, że pani objawy są/nie są wynikiem patologii tarczycy należy wykonać badania laboratoryjne: TSH, fT3, fT4 (aktualnie możliwość ich zlecenia ma także lekarz rodzinny) oraz wykonanie USG tarczycy. Pozdrawiam i życzę zdrowia.