Czy wracanie do mieszkania, po zamknięciu jego drzwi, i upewnianie się, że wyłączyło się np. żelazko, jest już zaburzeniem obsesyjno-kompulsywnym?

Zastanawiam się czy żelazko wyłączone, czy lodówka domknięta, czy okna pozamykane...

ponad rok temu

Wszystko zależy od tego czy dana sytuacja się powtarza. Jeśli często zdarza się, że ogarnia Panią/Pana niepokój odnośnie np. zakręcenia kurków, wyłączenia żelazka itp. wskazywałoby to na zaburzenie obsesyjno-kompulsywne. W tej sytuacji Pan/Pani powinien udać się do Poradni Zdrowia Psychicznego, gdyż istnieje duże ryzyko, że wraz z upływem czasu nasilenie natrętnych myśli i czynności będzie się zwiększać.