Czy wynik badania morfologi krwi mieszczący się normie świadczy o braku białaczki?

Witam, miałam robioną morfologię, przed podejrzenie białaczki. Czułam lekki ból gardła i miałam katar. Wiem już ze nie powinnam robić badania podczas infekcji, no ale nie wiedziałam tego wtedy. Wszystko wyszło w normie podanej przez laboratorium. Czy to znaczy, że nie mam białaczki? Do lekarza z wynikami idę niedługo.

Lek. Paweł Szadkowski

Trudno odpowiedzieć na Pani pytanie ponieważ nie sprecyzowała Pani m.in. czy morfologia została wykonana razem z rozmazem ręcznym. Wnioskuję jednak, że miała Pani wykonane badania w trakcie infekcji i wyszły nieprawidłowe, a teraz badanie kontrolne jest w porządku. Nie sądzę żeby miała Pani podstawy do niepokoju, ale proszę koniecznie udać się na wizytę kontrolną.