Czy wyniki krzywej w ciąży mogą być nieprawidłowe?

Witam . Jestem w 8 tygodniu ciąży . Ze względu na złe wyniki gluzkozy moja ginekolog zleciła mi krzywa cukrowa. Oto wyniki na czczo glukoza wynosi 98,5 po 1h 54,85 a po 2h 98,2. Lekarka powiedziała ze prawdopodobnie mam cukrzyce ciążowa i wysłała mnie na konsultacje do diabetologa . W czasie oczekiwania na wizytę codziennie mierze cukier rano i po posiłku i cukier mam w normie rano monizej 90 a po posiłku 80-90 . Czy wyniki krzywej mogą być nieprawidłowe ? Dodam ze było to 75g glukozy.

Lek. Michał Lenard

Wyniki nie są prawidłowe, będzie Pani musiała zastosować się do zaleceń diabetologa. Pozdrawiam!