Czy wysoki poziom tego wskaźnika wynikać może z otyłości?
Odebrałam wyniki badań krwi. Niepokojące są ggtp - 144(przy normie do 39). Inne próby wątrobowe w porządku : Alt:39 (przy normie laboratorium 55, asp:29, przy normie 35). Cholesterol całkowity 299!! Pół roku temu miałam usg jamy brzusznej - nie było niepokojących informacji. Wiem, że cholesterol jest bardzo wysoki , niestety nie pierwszy raz. Niepoki mnie wynik Ggtp, przy normie pozostałych prób wątrobowych. Co to oznacza. Czy zwyżka Ggtp wynikać może z otyłości. Dodam, że nie piję alkoholu.

KOBIETA, 45 LAT ponad rok temu
Badania krwi - granulocyty
Granulocyty to rodzaj leukocytów, czyli białych krwinek. Chronią nasz organizm przed drobnoustrojami. Dowiedz się więcej szczegółów o granulocytach i dowiedz się jak analizować wyniki badań.
Dzień dobry, opis badań najlepiej skonsultować z lekarzem prowadzącym, bądź lekarzem, który je zalecił. To on najlepiej zna dany przypadek i będzie w stanie od razu dobrać odpowiednie leczenie. Opis badania histopatologicznego, wymazu, czy badania krwi ma bardzo duże znaczenie w dalszym przebiegu leczenia, dlatego tak ważne jest prawidłowe zdefiniowanie wyników. Lekarz, który już zna przypadek weźmie pod uwagę wiele czynników, które sami możemy uważać za nieważne. Mam tutaj na myśli historie leczenia, historie chorób, historie chorób w rodzinie, życie codzienne – pracę i warunki w niej panujące, miejsce zamieszkania, czy posiadanie zwierząt domowych. Czas oczekiwania na opis może być różny w zależności od rodzaju badania. Zazwyczaj trwa od kilku do kilkunastu dni, rozpoczyna się w dniu kolejnym po dniu badania. Do tego czasu nie wlicza się sobót, niedziel i świąt. Czas oczekiwania na opis określa pracownia.
Serdecznie pozdrawiam
Życzę miłego dnia
Specjalista Medycyny Estetycznej, Dermatolog, dr Izabela Lenartowicz
http://lenartowiczclinic.pl