Czy z badań wynika, że jest to świeże zakażenie zagrażające dziecku?
Witam, jestem w 24tc. W pierwszej ciąży nie stwierdzono toxo (2014r). Obecnie stwierdzono IgM reaktywny, IgG 650,0 IU/ml, i wysoką awidność. Lekarz zastanawia się nad podaniem antybiotyku. Czy z badań wynika, że jest to świeże zakażenie zagrażające dziecku? Dwa tygodnie temu na Usg zaobserwowano drobne, hyperechogeniczne echa, czy to może mieć związek z toxo?

KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu
Lek. Michał Lenard
80 poziom zaufania
Pani wyniki wskazują raczej na przebyte zakażenie, a nie świeżą infekcję. Niemniej decyzję dotyczącą postępowania powinien podjąć Pani lekarz. Pozdrawiam!