Czy z dzieckiem mającym wodniaka można lecieć samolotem?

1,5 miesięczne dziecko ma zdiagnozowanego prawostronnego wodniaka i lewostronną przepuklinę - termin operacji w Angli 15 lipca br. pyt1. czy z dzieckiem mającym taką chorobę można lecieć samolotem? pyt2.czy w Polsce można wykonać tego typu operację od "ręki"? pyt3.gdzie w Polsce można wykonać taką operację? pyt4. jaki byłby koszt takiej operacji w Polsce? Pozdrawiam.

2 i 3. taka operacja jest możliwa w Polsce w bardzo wielu ośrodkach, jednak zwykle czas oczekiwania wynosi kilka miesięcy.
4. o koszta należy dowiadywać się w poszczególnych ośrodkach.