Czy zabieg usuwania migdałów można przeprowadzać o dowolnej porze roku?

Witam. Czeka mnie zabieg usunięcia migdałów. Słyszałem że nie powinno się tego zabiegu wykonywać w porze jesiennej i zimowej bo można łatwo przeziębić chore miejsce po migdałach. Przeziębić na skutek niskich temperatur panujących w tych okresach. Proszę o odpowiedz czy pora roku w jakiej usuwamy migdały ma duże znaczenie. Dziękuje

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Przeziębienie jest spowodowane przez takie patogeny jak wirusy a nie zimne powietrze. Nie ma zalecanych pór roku dla takiego zabiegu. Zawsze może Pan skonsultować się z lekarzem prowadzącym.