Czy zaburzenia erekcji mogą same minąć?

Witam, ostatnio wziełam slub. Chcielismy rozpocząć współżyć, niestety okazało się ze jest to niemożliwe bo mężowi nie staje. Nie ma pełnego wzwodu, tylko troche. Próbowalismy przez około 5 dni i nic. Czy przyczyna może byc że on uprawial seks tylko raz w życiu a ma 32 lata?? Proszę o pomoc i rade, bo nie wiem czy powinnismy nadal próbować czy udac się do specjalisty. Jesli nigdzie z tym nie pójdziemy to czy jest szansa że samo mu to minie i wszystko bedzie w porządku??

Dzień dobry!

Początki życia seksualnego naturalnie wiążą się z różnego rodzaju trudnościami. Kilka dni prób to krótki czas, a stres związany ze ślubem, rozpoczęciem współżycia, oczekiwaniami z tym związanymi itp. może potęgować zaburzenia erekcji.

Wspomina Pani jednak o istotnych okolicznościach, które wskazują, że przyczyny problemu mogą być poważniejsze. Istotne, dlaczego partner dotąd nie współżył, czy podejmował takie próby, jakie wspomnienia dotyczą tego jedynego stosunku seksualnego w jego życia, czy odczuwał i odczuwa potrzeby seksualne, jeśli tak, to jak je zaspokaja, czy erekcja pojawia się podczas masturbacji, jaki jest ogólny stan zdrowia partnera itp. - przede wszystkim jak sam partner ocenia aktualną sytuację, jak ją przeżywa.

Konieczna jest osobista konsultacja z seksuologiem lub psychologiem, większa ilość informacji i przeprowadzenie badań diagnostycznych. Na podstawie podanych przez Panią informacji, samoistne ustąpienie trudności wydaje się mało prawdopodobne.

Pozdrawiam!