Czy zatrzymanie okresu może być spowodowane torbielą?

Witam, od dawna mam idealnie regularny okres. Spóźnił się ostatnio 4 dni. Poszłam do ginekologa, okazało się, że mam torbiel LUF na lewym jajniku ( 3,53 cm na 4,41 cm). Czy zatrzymanie okresu może być spowodowane tą torbielą? Oznacza to ominięcie cyklu, czy to, że przyjdzie on później? Jestem też po usunięciu prawego jajnika z powodu potworniaka. Pozdrawiam.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisana zmiana może być przyczyną zatrzymania miesiączki. Jeśli krwawienie nie pojawi się w najbliższym czasie to konieczna będzie wizyta u ginekologa.