Czy zęby się już przesuną?

Dzień dobry, planuję założyć aparat ortodontyczny i na konsultacji dowiedziałam się że konieczne będzie przesunięcie górnej linii zębów. Aby to było możliwe konieczne będzie delikatne spiłowanie zębów lub usunięcie 4, czego oczywiście wolałabym uniknąć ponieważ jest ona w pełni zdrowa. Czy taka diagnoza jest sensowna skoro posiadam ósemkę, a mimo to ortodonta powiedział że jej ekstrakcja nic nie da, bo głównie chodzi o przesunięcie zębów na przodzie? Nie chciałabym wykonywać niepotrzebnych zabiegów jeśli wystarczyłoby się tylko pozbyć ósemek. Dentysta miał rację, czy jednak usunięcie ósemki by wystarczyło, aby zrobić miejsce na przesunięcie zębów? Z góry dziękuję za odpowiedź

Konieczna jest w Pani przypadku dokładna analiza przestrzenna i czynnościowa wady. Zbyt wiele czynników może wpłynąć na decyzję lekarza o wyborze takiego planu leczenia. Pozdrawiam