Czy zespolenie może powodować uczulenie?

Czy drut w klatce piersiowej może mnie uczulać?Moja sytuacja jest trochę skomplikowana.W 2004 roku dokonano u mnie pomost-owania naczyń po zawale przebytym w 2003 roku,zespolono mostek drutem.Od tamtego czasu wiele się wydarzyło,zachorowałam na raka piersi.Zoperowano,przeszłam chemio i radioterapię za pół roku skończę hormonoterapię.Wszystko byłoby dobrze gdyby nie to że od czasu operacji kardiochirurgicznej mam uczulenie w okolicy mostka i pod piesiami.Skóra w tych okolicach jest sucha bez większych zmian ale te miejsca bardzo swędzą,początkowo pomagały środki antyalergiczne ale już nie pomagają.Alergii nie stwierdzono.Nie wiem już co mam zrobić i do kogo się zwrócić

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze najbardziej wskazana jest wizyta u dermatologa i onkologa prowadzącego leczenie