Czy zmiana rysów twarzy ma związek z protuzją dwuszczękową?

Witam, byłam leczona aparatem Damon (wada: stłoczenie zębów). Próbowałam wyjaśnić, dlaczego rysy mojej twarzy zmieniły się na niekorzyść. Podjęłam próbę analizy rysów twarzy i z obliczeń kąta nosowo wargowego wynika, że jego wartość spadła z około 110 stopni do 100 stopni. Czytałam, że taka wartość może oznaczać protuzję dwuszczękową? Czy jest to możliwe, żeby po leczeniu nabyć taką wadę? Czym jest owa protuzja?

Trudno jest radzić i oceniać bez badania bezpośredniego,analizy RTG,modeli.Najlepszym adresatem pytań i wyjaśniania wątpliwości jest lekarz prowadzący leczenie - tu na każdym etapie możemy i pytamy o to co i jak,a kiedy nie jesteśmy usatysfakcjonowani szukamy innego gabinetu,innego lekarza.