Czy zniesienie lordozy szyjnej oraz dyskopatia kręgosłupa szyjnego i piersiowego może się pogłębiać?

Czy zniesienie lordozy szyjnej , dyskopatia kręgosłupa szyjnego i piersiowego , (która również jest powodem moich napięciowych bólów głowy) może się pogłębiać? Pracuje fizycznie na gospodarstwie i z reguły muszę dźwigać i przenosić ciężkie rzeczy. Zastanawiam się czy praca którą wykonuje nie pogłębi stanu mojego kręgosłupa.

Lek. Michał Lenard

Jest duże prawdopodobieństwo, że praca fizyczna spowoduje pogłębienie nieprawidłowości. Konieczna będzie wizyta u ortopedy, który zleci wykonanie badań obrazowych (zdjęcie RTG, a być może również MRI) i będzie mógł zdecydować o dalszym postępowaniu. Zapewne wskazane będą ćwiczenia fizyczne i odpowiednie zabiegi fizykoterapeutyczne. Pozdrawiam!