Czy zrywy miokloniczne mogą być spowodowane przez nerwicę?

Zrywy miokloniczne towarzyszące przez cały dzień może powodować nerwica? Pozdrawiam

Zrywy miokloniczne mogą mieć różne przyczyny i występować z różną częstotliwością. Jeżeli występują u osób zdrowych w szczególnych sytuacjach i nie mają znaczącego wpływu na codzienne funkcjonowanie, mówimy wówczas o procesie fizjologicznym. Np. czkawka.

Czasem mioklonie występują jako objaw innej choroby. Zazwyczaj dotyczy to chorób układu nerwowego i stanowią jeden z objawów. Choroby je wywołujące to m.in. uszkodzenia i guzy rdzenia kręgowego, niektóre choroby zakaźne, zatrucie lekami, uszkodzenia Ośrodkowego Układu Nerwowego i wiele innych.
Zdarza się także występują one jako wyraz nieprawidłowo działającego układu nerwowego, współwystępują z napięciem emocjonalnym (jak np. przy nerwicy). jednak konkretna odpowiedź na to pytanie wymaga konsultacji z lekarzem neurologiem lub lekarzem rodzinnym i różnicowania objawów współistniejących.