Czym grozi zjedzenie spleśniałego chleba?

Witam, Zjadłam dziś pieczywo z białym nalotem(prawdopodobnie pleśń). Co prawda nie mam objawów zatrucia ale bardzo niepokoi mnie to, że pleśń jest rakotwórcza. Nie mam ochoty na wymioty. Czy muszę się do nich zmuszać? A może wystarczy tylko łyknięcie węgla? Czym mi to długofalowo grozi?

Nic Pani nie grozi. Pojedyncze incydent zjedzenia spleśniałej żywności nie będzie miał negatywnych skutków, organizm sobie z tym poradzi, w szczególności, że nie ma Pani objawów zatrucia. Węgiel może Pani łyknąć profilaktycznie