Hemostaza to coś groźnego??

witam, moje dziecko miało robione badania krwi i dzwoniąc po wynik dowiedziałam się że musimy powtórzyć badanie ze względu na nieznaczne odchylenia od normy - powiedziano mi, że powodem jest hemostaza. niestety nie wiem czy hemostazy jest za dużo czy za mało. bardzo się przestraszyłam panikuje i boje się. nie chodzi o mnie tylko o moja 3,5 letnią córeczkę. czym jest i za odpowiada ta hemostaza? czy hemostaza coś groźnego? próbowałam czytać opinie i informacje w internecie na temat hemostazy, ale wszystko opisane jest bardzo medycznym językiem i nie bardzo cokolwiek z tego rozumiem. wiem natomiast, że hemostaza jest związana z krwią, więc obawiam się, że może być to coś groźnego. jakie są badania hemostazy? jakie badania będę musiała jeszcze wykonać? i czy od razu dowiem się, że mojej córce coś dolega? bardzo proszę o szybką odpowiedz i z góry serdecznie dziękuję

To znaczy tylko tyle, że krew w probówce skrzepła. Przyczyną jest najczęściej złe wymieszanie krwi z antykoagulantem w probówce. Wynika z błędu laboratorium, zdarza się np. raz na 100 pobrań.