Czym różni się badanie z wymazu ze zmian skórnych bakteriologiczne od badania w kierunku Propionibacterium acnes?

Dzień dobry, chciałem zapytać czym różni się badanie z wymazu ze zmian skórnych bakteriologiczne od badania w kierunku Propionibacterium acnes? Robiłem badanie bakteriologiczne ze zmian skórnych i tam wyszedł wynik: Klebsiella mobilis Następnie po kilku miesiącach zrobiłem badanie w kierunku Propionibacterium acnes i wyszła bakteria: Enterobacter aerogenes. Nie powinno być tak, że przy badaniu ogólnym na bakterie tlenowe i beztlenowe wychodzą wszystkie bakterie w wyniku badań? Jaka jest różnica?

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze te kilka miesięcy przerwy między badaniami miały największe znaczenie