Czym wytłumaczyć uwielbienie do dramatyzmu?

Czy moje reakcje są normalne? Mam 20 lat, uwielbiam patos, dramatyzm i egzaltację w książkach, filmach i muzyce. Nie lubię cynizmu, realizmu. Zauważyłam, że popadam w "dziwne" wzruszenie przy niektórych utworach, płaczę, jest to ciężkie do opisania rozkoszne uczucie. Zastanawiam się, czy moja reakcja nie jest przesadna, gdy np. "rozklejam" się przy rzewnej muzyce, odlatuję. Czym to wytłumaczyć?

Może być to rodzaj cechy charakteru,upodobania, które autowzmacniane jest poprzez pozytywne uczucia z tym związane. Ważne, by przyjrzała się Pani na ile przeszkadza to Pani w życiu- np uniemożliwia lub utrudnia wchodzenia w relacje, relacje intymne czy interpersonalne. Jeśli zauważy Pani, że zaczyna to Pani przeszkadza lub prowadzi do cierpienia- warto przyjrzeć się przyczynom i możliwościom zmiany wraz z psychologiem.