Depresja i brak energii po usunięciu tarczycy z powodu raka brodawkowatego

Dzień Dobry. Mam takie pytanie; jestem po usunięciu tarczycy z powodu raka brodawkowatego ;moje życie bardzo zmieniło się niestety na gorsze ;nie mam sily na nic ,nic mnie nie interesuje najlepiej czuję się w czterech scianach , od roku leczę się na depresję i nie jest lepiej ;dodatkowo denerwuje mnie moja waga bo nie mogę zgubić niezbędnych kilogramów chciałabym zapytać jak długo taki stan będzie się utrzymywał ;czy jest szansa że wyleczę się z tej depresji czy będę na nią już skazana?

Dzień dobry!

Istnieją różne drogi radzenia sobie z depresją i warto korzystać ze wszystkich możliwych - leczenie farmakologiczne, opieka psychiatryczna, psychoterapia indywidualna, terapia grupowa, grupa wsparcia, a także praca własna, szukanie wsparcia w otoczeniu, własny rozwój, szukanie hobby i poprawiających nastrój form spędzania wolnego czasu, lektura poradników psychologicznych itp. Bardzo istotną rolę może mieć także endokrynolog i stabilizacja gospodarki hormonalnej po przebytej operacji. Zachęcam do wiary w możliwość wyleczenia i poszukiwania dobrych dróg.

Pozdrawiam!