Depresja i konflikty w związku

Witam. Mam depresję, czuję to. 3 lata temu poznałam pewną dziewczynę zrobiłam jej niestety okropną rzecz ale mi wybaczyła od prawie 10 miesięcy utrzymujemy bliższy kontakt , w pewnej chwili doszło do zauroczenia, miłości byłyśmy razem ,jednak przez moją głupotę, strach obawę od tygodnia ponad nasz kontakt się zepsuł. Kocham ją i nie umiem bez niej żyć.Mam tylko ją i nie poradzę sobie bez niej :( Co mam robić? jak ją "przekonać" żeby mnie nie odrzucała , proszę o pomoc bez niej to nie ma sensu

Witaj,
W Twoim liście dostrzegam niebezpieczeństwo uzależnienia się od partnerki,które cechuje zwykle osoby o niskim poczuciu własnej wartości .Ma on najczęsciej swoje żródło w traumatycznych doświadczeniach z przeszłości ,których nie udało się skorygować,więc nadal,przy podobnych okolicznościach wywołują reakcje lękowe.Być może również na tym podłożu rozwinęła się skłonnośc do więzi z ta samą płcią.
Tak więc,jeżeli tylko zalezy Ci na przerwaniu swego cierpienia,zachęcam do podjęcia kontaktu z psychoterapeutą.
Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry,

Jeżeli podejrzewa Pani u siebie depresję, to warto podjąć leczenie. Proszę umówić się na konsultację do psychologa czy psychoterapeuty (PZP bądź prywatnie).

Witam. Może Pani wyznać jej swoje uczucie, że zależy pani, że ją kocha. A potem będzie już od niej zależało i na to nie ma pani wpływu.