Depresja i odbyta terapia AA u 37-latka

Witam jestem po terapi odwykowej AA .Podczas terapi lekarz psychiatra po5 minutach stwierdzil u mnie dlogotrwala gleboka depresje co mogloprzyczynic sie do uzaleznienia. Mialem wczesniej pruby samobujcze nieprzwiazuje do zycia wielkiej wagi takbylo tez wczesniej teraz nie pije prawie rok nie mam z tym problemu ale znowu takjak wczesniej zucilem sie w wir pracy nie mamjak isc do psychologa bo pracuje zagranica w domu jestem zadko czy moge sobie zagrarzac

Witaj,
mamy być może dwa problemy:
1.bezsensowny "wir pracy",którego nie odczuwa się pozytywnie i jest przez to tylko sposobem "zabijania"czasu
2.Jedyny sposób osiągania przyjemności i rozluznienia-alkohol.
Wydaje mi się,że w Twoim przypadku potrzebne jest zmodyfikowanie w/w scenariuszy ,by uzyskać w ich stereotypowych przebiegach zmiany.Zacznij od wprowadzenia w swój plan dnia spotkań z ludżmi.W praktyce są to ogłoszenia Polaków o wspólnych imprezach,także przy kościołach polskich i wciagnięcie się w grupę podobnie zagubionych młodych osób.Idż z myślą,że oni/np.księża/po to są i że czekają na Ciebie.Zapytaj o formy pomocy psychologicznej dla Polaków lub emigrantów w podobnej sytuacji,bo jest to zjawisko typowe.Nie wiem,jak masz w kraju,ale gdy będziesz,możemy wspólnie popracować w Rzeszowie.
Pozdrawiam serdecznie.

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza