Depresja i problemy podczas przebywania w tłumie

cierpie na depresję zaczęło sie od problemów przebywania w tłumie w kosciele itp podczas chodzenia po parku plątały mi się nogi wczesniej 3 lata temu przez okres 2 lat brałem rexetin 25 mg teraz znowu biorę inny lek escitalopram 25 mg a dotego suplementy diety wit b magnez calcium leczx problemy powracają tzn problem zespołu serotonitowego zawroty głowy otepienie skurcze miesni biegunki brak skupienia dlaczego muszę brac leki z seri ssri skoro on powoduje mi takie problemy czy coś robie nie tak

Dzień dobry,

Proszę udać się na konsultację do psychoterapeuty, która może zakończyć się podjęciem wspólnej decyzji o leczeniu (tj.psychoterapii).
W internecie dostępna jest lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego wg miejscowości.

Witam Pana.
Wszystkie wątpliwości, o których Pan pisze może rozwiać jedynie lekarz prowadzący. Proszę mu dokładnie opisać objawy, które pojawiły się. Nie pisze Pan, jak długo przyjmuje nowy lek. Często w początkowym okresie - około 2 tygodnie - pojawiają się objawy uboczne, które, jeśli dawka jest odpowiednio dobrana, po tym czasie ustępują. Zachęcam także do korzystania z psychoterapii, jako formy uzupełnienia leczenia farmakologicznego. Takie połączenie oddziaływań, jest najskuteczniejszą formą leczenia depresji.
Pozdrawiam.

Dzień dobry, z opisu pana objawów wynika, że mogą one mieć przyczynę nerwicową, pisze pan o przyjmowaniu leków, zachęcam do konsultacji z lekarzem psychiatra i opowiedzenia mu swoich problemach, oraz konsultacja psychologiczną i być może podjęcie psychoterapii. Pozdrawiam.