Depresja po diagnozie guza jelita u matki

U Mojej Mamy zdiagnozowano guza jelita.Życie straciło dla mnie sens,na niczym nie potrafię się skupić. Myślę tylko o chorobie, o tym co będzie - mimo, że staram się nie myśleć to jest silniejsze.Przez tą całą sytuację czuję, że oddalam się od chłopaka.Wspiera Mnie bardzo, Ja wszystkie negatywne emocje odreagowuje na nim.źle mi z tym bo nie chcę go stracić, ale to wszystko jest silniejsze ode mnie. jak mogę to zmienić? proszę o rady bo nie chcę go stracić a ja sobie z tym wszystkim nie radzę.

Po rozpoznaniu choroby nowotworowej choruje często cała rodzina. W Ośrodkach Onkologicznych najczęściej jest zapewniona opieka psychologiczna, w niektórych również dla osób bliskich. Proponuję skorzystać z fachowej pomocy i zgłosić się do psychologa.
Pozdrawiam