Depresja u żony i jej kontakty z rodziną

lekarz stwierdzil u zony depresje nie wiem jak mam sie zachowywac jak moge jej pomoc boje sie ze nie da sie jej pomoc bo chodzi tu ojej matke i brata z ktorymi niechce miec kontaktu ale caly czas o nich mysli mamy dwuje dzieci jedno ma5 miesiecy

Dzień dobry,

Depresję można i należy leczyć !
Może Pan namawiać żonę zarówno na kontakt z lekarzem psychiatrą, jak i psychoterapeutą - którzy zaproponują najlepszą metodę leczenia (farmakoterapia i/lub psychoterapia).

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Witam serdecznie,
Depresja to choroba, która jest wyleczalna. Oczywiście jej objawy i przebieg są trudne zarówno dla osoby chorej jak jej rodziny. Jednakże wszystko da się polepszyć przy pomocy dobrego eksperta. Zachęcam do skorzystania z rozmów z psychologiem. Psychoterapia będzie dużym ułatwieniem funkcjonowania - zarówno samej żonie jak i panu (być może terapia indywidualna oraz terapia par lub rodzinna? - proszę rozważyć opcje).
Zapraszam na rozmowę. Pozdrawiam.