Derealizacja, apatia i lęki po leku na pasożyty

Koleżanka zlapala pasożyty.dostała silny lek.zabił je i ją.ma depresje,lęki,derealizacje,fobie spol jako skutek uboczny(wymienione w ulotce).też to bralem-były lęki,apatia.po kuracji przeszło,jej nie.leczy się 1R asertin50mg,wcześniej innymi.nie pracuje,nie wychodzi.udawalo się jej umyc,ubrac.są dni/tyg gdy ją kładzie,jak teraz-2tyg nie wstaje,nie myje się,karmią ją na leżąco.kazdy psychiatra rozkłada ręce,do szpitala się nie kwalifikuje,obecnie nie da rady na psychoterapii.jakie leki,co robić?

Rozumiem, że sytuacja jest bardzo trudna. Czasem potrzeba czasu, by dobrać odpowiednie leki przeciwdepresyjne, które dopiero pozwolą na odzyskanie energii umożliwiającej fizyczne funkcjonowanie. Wówczas (dopiero) konieczne jest wprowadzenie psychoterapii w celu poradzenia sobie z emocjonalnymi konsekwencjami choroby. Jeśli depresja jest tak poważna- można pomyśleć o szpitalu psychiatrycznym (w wielu z nich w podobnych sytuacjach przyjmują na pobyt stały). Ustabilizowanie funkcjonowania pozwoli na powrót do domu i rozpoczęcie leczenia ambulatoryjnego.