Diety na płaski brzuch

Witam, mam na imię Marta, mam 12 lat mierzę 1.60 i ważę 55 kilo. Bym chciała schudnąć, bo nie podobam się sobie. Man fałdki na brzuchu, a w lato bym chciłla mieę już płaski brzuch. Co mam robic? Jakie diety zalecać?

Witam,

Polecałabym Ci nie stosowanie diet odchudzających, lecz wypracowanie zdrowych zasad odżywiania i regularne podejmowanie aktywności fizycznej.

Zalecałabym spożywanie 5 posiłków dziennie:
-śniadanie, obiad, kolacja jako posiłki główne, o większej kaloryczności,
-II śniadanie, podwieczorek - mniejsze, o mniejszej kaloryczności, w formie przekąsek.

Zasada 5U wg. Prof. dr hab. Stanisława Bergera:
1. Urozmaicenie – spożywanie różnorodnych produktów do każdego posiłku
2. Umiarkowanie - jedzenie według potrzeb i utrzymanie optymalnej masy ciała
3. Uregulowanie – stała ilość i częstotliwość posiłków w ciągu dnia
4. Unikanie - nadmiaru: tłuszczu, cukru, soli, alkoholu
5. Uprawianie - sportu, systematyczne ćwiczenia, codzienne spacery
plus
6. Uśmiechanie się – uśmiech to zdrowie! :)

To, co możesz zrobić to wyeliminować "bomby kaloryczne": cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, fast-foody, ciasta, ciasteczka, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

W Twojej diecie codziennie powinno znaleźć się miejsce na:
- warzywa
- owoce
- produkty zbożowe (najlepiej pełnoziarniste)
- chude mięso/jaja/nasiona roślin strączkowych
- mleko i nabiał (mogą być odtłuszczone)
- tłuszcze (masło,margarynę, oleje roślinne).

Jeśli chcesz wymodelować sylwetkę - ćwicz.

Przykładowe ćwiczenia znajdziesz na www.abccwiczenia.pl
Zadbaj o co najmniej  30 minut aktywności fizycznej dziennie CODZIENNIE.

Pozdrawiam