Dlaczeg nie pojawiło się krwawienie z odstawienia?

Dzień dobry, Biorę tabletki Dionelle/Finic, ponieważ często w aptekach sprzedają mi właśnie to pod nazwą dionelle. Po 3 dniach przerwy nie wystąpiło krwawienie. Zawsze ostatnią tabletkę przyjmuję w sobotę i kolejne opakowanie zawsze rozpoczynam w niedzielę. Tak samo nastąpiło to w tym miesiącu, ale dalej krwawienie nie wystąpiło. Poprzednie pojawiło się 12 lipca czyli po 3 dniach. I tak samo było w poprzednich miesiącach. Stosunek odbywaliśmy po zakończeniu krwawienia jeszcze w przerwie. 1 Tabletka była przyjęta zgodnie w odpowiedniej godzinie co wszystkie tabletki. Cały blister został wybrany prawidłowo bez odchyleń czasowych nie większych niż 5-10 minut. Nie wystąpywały biegunki/wymioty ani żadna tabletka nie byla pominięta w miesiącach lipiec/sierpień ani wcześniej.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

czasami mimo prawidłowego przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych może się zdarzyć, że krwawienie z odstawienia nie wystąpi. W pierwszej kolejności musimy wykluczyć ciążę, która nie powinna występować w Pani przypadku, skoro nie pominięto tabletki. Jednorazowy brak krwawienia nie jest w tym przypadku powodem do stresu, ponieważ może ono nie wystąpić ze względu na mały przyrost błony śluzowej macicy, czy z powodu wysokiego stężenia hormonów we krwi podczas przerwy. W sytuacji, gdyby się to powtórzyło, należy udać się do swojego lekarza ginekologa.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/brak-okresu-po-odstawieniu-tabletek

https://portal.abczdrowie.pl/problemy-z-miesiaczka

https://portal.abczdrowie.pl/skutki-antykoncepcji-hormonalnej

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.