Dlaczego bliska osoba bardzo chudnie?

Witam,martwię się o swojego brata, bardzo szybko chudnie, ma cukrzycę, bierze tabletki,lekarz powiedział że aż tyle by nie schudł po tych tabletkach na cukrzyce, oczywiście będzie robił badania, brat ma 1,82 wzrostu w zeszłym roku ważył 94 kilo na dzień dziesiejszy waga 76 kilo,ma cukrzyce i bierze dodatkowo Forxiga 10 mg. Co moze byc powodem spadku wagi tak dużej, brat badania zrobi oczywiście, Dziękuje

Witam serdecznie,
proszę wykonać jeszcze badania tarczycy - TSH, FT3 i FT4 Należałoby także bliżej przyjrzeć się diecie brata. Jeżeli byłby zainteresowany można opisać mi na maila przykładowy dzień - co brat zjada, jakie porcje, jak często są posiłki, ile czasu po przebudzeniu zjada śniadania a ile czasu przed snem kolację itp. Ja chętnie zerknę i wskażę ewentualne błędy żywieniowe.

kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk